دوربین مداربسته در خودرو (دوربین ضد سرقت خودرو)

دوربین مداربسته در خودرو یکی دیگر از انواع دوربین های مداربسته است.

امروزه کمتر کسی پیدا میشود که دارای وسیله ی نقلیه شخصی و یا خودرو نباشد.

خودرو نیز همانند خانه و یا محل کار جزو دارایی های با ارزش فرد به شمار میرود.

به خصوص در کشور ما ایران ، که برخی دید سرمایه ای به آن دارند.

لذا امنیت و محافظت از این دارایی نیز همانند دیگر دارایی های گرانبها توجه خاصی میطلبد.

که یکی از روش های بالا بردن امنیت آن ، نصب دوربین مداربسته در خودرو است.

این سیستم امنیتی که در حال گسترش در انواع خودرو های خصوصی و به ویژه عمومی مانند تاکسی ها،سرویس مدارس و اتوبوس ها است.

دوربین های مداربسته برای ماشین در ابعاد کوچکی هستند که میتوانند پوشش دید را هم در داخل و هم در خارج خودرو تامین کنند.

دوربین مداربسته خارجی ماشین
نمای پیشنهادی از نصب دوربین مداربسته(فضای خارجی خودرو)

کاربرد های رایج

 • گاها برای راننده ای پیش آمده که خودروی خود را در محلی پارک کرده و زمانی که برگشته متوجه برخورد خودرو یا شئ دیگری به ماشینش شده ولی قادر به شناسایی عامل حادثه نبوده.
 • و یا راننده ی خودرویی که بر خلاف قوانین راهنمایی و رانندگی عمل کرده و با ماشین شما تصادف کرده اما فرار کرده و شما نتوانسته اید شماره پلاک خودرو ی متخلف را بردارید.
 • همانطور که پیشتر اشاره شد نصب این نوع دوربین در انواع وسیله ی نقلیه عمومی مانند تاکسی ها ،اتوبوس ها و… رایج است.حتی در برخی کشور ها الزامیست.
 • دوربین مداربسته برای ماشین های پلیس در برخی کشورها نیز الزامیست چراکه تصاویر ضبط شده از خودرو پلیس منبع مهمی از شرح و روند حادثه است.

اکثر ویدیو های تعقیب و گریز نیز از همین دوربین ها ضبط شده اند.

دوربین مداربسته پلیس
دو تصویر از دوربین مداربسته پلیس هنگام تعقیب و گریز مظنون
 • از دیگر کاربرد های این دوربین میتوان به تامین دید راننده در دنده ی عقب اشاره کرد.
دوربین مداربسته دنده عقب
دو نوع نمایشگر دوربین دنده عقب  نمایشگر تلویزیون خودرو-روی آینه ی خودرو
 • امروزه برخی شرکت های خودرو سازی جهت ارتقا امنیت و به دلایل رقابتی، بصورت پیش فرض اقدام به تامین و نصب دوربین های مداربسته در خودرو میکنند.
 • دوربین های مداربسته میتوانند ثبت کننده ی خاطرات سفر های شما باشند.شما میتوانید دوربین خود را فعال کنید تا از تمامی مناظر طبیعی زیبا در حین راه فیلمبرداری کند.

چند نکته که باید بدانید

 1. بایستی توجه نمود که دوربین مداربسته برای خودرو محدودیتی در نصب بر روی خودروهای قدیمی و جدید ندارند.
 2. برای نصب این دوربین ها بهتر است که یک متخصص درکنار شما باشد تا بهترین مکان برای تامین دید را به شما پیشنهاد دهد.
 3. کیفیت تصاویر این دوربین ها HD یا Full HD است تا بتوان به راحتی پلاک خودرو های دیگر را برداشت و یا برای پلیس مدرک قابل اتکایی باشد.
 4. یک نوع دیگر این دوربین ها بیسیم است.که میتوانید تصاویر آن را بدون نیاز به DVR بصورت آنلاین بر روی سیستم کامپیوتر یا موبایل خود مشاهده کنید.(این ویژگی مناسب افرادی است که پارکینگ ثابت ندارند.)
 5. دوربینهای مداربسته خودرو عموما مخفی هستند و نقش پیشگیری را ندارند.ومیتوان برای پیگیری جرایم و حوادث به آنها رجوع کرد.
 6. منبع تغذیه ی این دوربین ها میتواند از یک باطری باشد.و یا باطری ماشین نیز میتواند دوربین ها را تامین کند.
 7. منبع حافظه ی این دوربین ها SD میباشد.
 8. باتوجه به اینکه خودرو ها در محیط های باز با دمای متغیر پارک میشوند لذا دوربین های خودرو نیز متناسب با شرایط محیطی نیز از مقاومت خوبی برخوردارند.

دید در شب دوربینهای مداربسته خودرو

این دوربینها همانند دیگر دوربینهای مداربسته دارای ویژگی دید در شب IR هستند.

فقط بایستی توجه کرد که برای تامین دید در شب بایستی آنها را خارج از فضای خودرو نصب کرد.

چرا که پرتو های فروسرخ که علت اصلی ایجاد تصاویر دید در شب میباشند از شیشه ی خودرو عبور نمیکنند.

دوربین مدار بسته خودرو مجهز به سنسور حرکتی است که با کوچکترین تحرکی شروع به تصویر برداری می کند.امروزه دوربین مدار بسته خودرو جایگزین دزدگیر های قدیمی شدند.

دوربین مدار بسته خودرو یک وسیله برای کنترل و نظارت قوی در محیط داخلی و خارجی خودرو می باشد.امروزه با توجه به سرقت های بیشماری که در رابطه با خودرو صورت می گیرد اکثر افراد احساس ناامنی دارند از این رو عمده ترین کاربردهای نصب دوربین مدار بسته در ماشین برای افزایش امنیت افرادی است که از خودرو استفاده می کنند. شاید در گذشته استفاده از دزدگیر به تنهایی حلال مشکل بود اما با پیشرفت تکنولوژی، تکنیک های سرقت از خودرو نیز تا حد زیادی مطابق به روز پیشرفت کرده است و دیگر نمی توان صرفا به یک دزدگیر ساده در خودرو اکتفا کرد.

تصویر1

دوربین های مدار بسته داخل ماشین 

دوربین مدار بسته خودرو مجهز به سنسور حرکتی می باشد زمانی که جسمی از مقابل دوربین حرکت کند تصویر برداری دوربین آغاز می شود و تا زمانی که از حرکت بایستد تصویر برداری ادامه خواهد داشت. این نوع دوربین مدار بسته دارای محدودیت هایی نیز می باشد به عنوان مثال یک ثانیه زمان می برد تا بعد از حرکت جسم دوربین روشن شود و یا برخی از دوربین ها باید به صورت دستی پس از پارک کردن خودرو توسط راننده فعال شود گاهی اوقات راننده فراموش می کند که دوربین را روشن کند.البته مدل هایی از دوربین مداربسته است که به طور اتوماتیک پس از پارک خودرو سنسور حرکتی دوربین فعال می شود.

بهترین مدل های دوربین مداربسته برای ماشین

زمانی که از دوربین مداربسته برای خودروی خود استفاده می کنید توقع دارید که متناسب با بودجه خود امکانات خوبی در اختیار شما قرار گیرد سه نمونه از بهترین مدل های دوربین مدار بسته عبارتند از:

·       دوربین مدار بسته سیم کارت خور: این نوع دوربین مجهز به سیستم وای فا، سیم کارت خور و دارای جی پی اس برای ردیابی خودرو می باشد.برخی از این دوربین ها قابلیت چرخشی بالایی دارند.

·       دوربین نامحسوس خودرو: این نوع از دوربین ها نسبت به سایرین ارزان تر هستند و به صورت نامحسوس در ماشین نصب می شوند دارای اندازه کوچکی هستند و مجهز به وای فا نیز هستند.

·       دو دوربین نامحسوس در جلو و پشت خودرو: این نوع دوربین ها در پشت و جلوی خودرو با قابلیت چرخشی مناسب نصب می شوند. ویژگی اصلی این دوربین ها قابلیت دید در شب می باشد.

رنج قیمت دوربین مدار بسته خودرو

دوربین مدار بسته خودرو با توجه به امکانات و نوع برند خودرو دارای قیمت های متفاوتی است نوسانات ارزی نیز تاثیر بسیاری بر روی قیمت خودرو دارند. از این رو نمی توان رنج مشخصی را برای دوربین مداربسته خودرو تعیین کرد شما می توانید دوربین مدار بسته مورد نظر خود را با مناسبترین قیمت از وب سایت ما تهیه کنید. قیمت دوربین مدار بسته مانند گوشی موبایل بر اساس ارز افزایش و کاهش پیدا می کند ولی به طور کلی با حداقل 900000 تومان می توانید یک دوربین مدار بسته با امکانات متوسط تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *