دزدگیر اماکن در تهران

متاسفانه با وجود شرایط جامعه امروز استفاده از انواع دزدگیر ها برای وسایل و اماکن مختلف مورد نیاز است نمی‌توان نبود آن را نادیده گرفت.

استفاده از دزدگیر اماکن در تهران یکی از ملزومات استفاده برای مکان های تجاری و مسکن است همچنین، قابلیت هایی که دارد نیز مهم می باشد.

نصب اینگونه از دزدگیرها هزینه کمی در بردارد که در نتیجه آن می‌تواند از بار مالی و جانی زیادی جلوگیری کند بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از رونق کسب و کار خود در تهیه و نصب این دزدگیر ها اقدام کنید تا احتمال به سرقت رفتن اموالتان به حداقل برسد.

در این مقاله به توضیحاتی راجع به نوع، تاریخچه و قیمت دزدگیر در اماکن های عمومی پرداختیم لطفاً با ما همراه باشید.

دزدگیر اماکن چیست؟

در واقع یکی از واجبات رعایت امنیت در محدوده خانه، مغازه و ادارات استفاده از دزدگیر اماکن دمی باشد. که با کمک سنسور های حرکتی تعبیه شده در مکان مورد نظر ورود غیرمجاز به یک مجموعه یا حریم شخصی و حرکت‌های مشکوک را با ارسال پیامک و یا تماس به صاحب مکان اطلاع‌ رسانی می‌ کند. وبا به صدا درآمدن یک آژیر بلند باعث شده تا افرادی که قصد تجاوز داشته‌اند را از کار خود منصرف کند. دزدگیر اماکن قبلاً ساختار ساده‌ ای داشته که تنها با به صدا در آمدن یک آژیر افراد در آن محوطه را از یک خطر آگاه می ساخت اما به مرور زمان و با گسترش فناوری ها، امروز علاوه بر تولید صدا ارسال پیامک و تماس را نیز دارد حتی قابلیت اتصال به وای فای و کنترل از راه دور را نیز به صاحبان اماکن مختلف می دهد.

مزایای استفاده از دزدگیر اماکن در تهران

به هرحال اتفاق هایی از جمله دزدی و تجاوز به حریم شخصی در هر زمانی ممکن است اتفاق بیفتد. برای پیشگیری از این اتفاق‌ها یا به عبارتی به حداقل رساندن آن می‌توان از دزدگیر اماکن در تهران استفاده کرد. چرا که با نصب این دزدگیرها چه در مناطق مسکونی و چه تجاری از اطمینان نسبی برخوردار شده و تمرکز بیشتری خواهید داشت. که این آرامش و اطمینان درونی را می‌ توان بهترین مزیت برای استفاده از این دزدگیرها محسوب کرد چون با تهدید مکانی که مجهز به دزدگیر اماکن است در صورت نبود مالک، اطرافیان و حتی پلیس از نقشه ی سرقت آگاه شده و دفع خطر می شود.

همچنین از مزایای دیگر نصب دزدگیر اماکن در تهران این است که بسیاری از سارقان با دیدن این فناوری از کار خود صرف نظر می کنند و دردسر آن را به جان نمی خرند. به همین دلیل است که آمار سرقت با نصب دزدگیر اماکن در تهران کاهش یافته است.

با توجه و حوادثی که ممکن است در مناطق مسکونی و تجاری پیش بیاید. شما می توانید با نصب دزدگیر اماکن در تهران و سایر مناطق دیگر از وقوع آتش‌سوزی نیز جلوگیری کنید در صورتی که سنسورهای موجود در دزدگیر به دود نیز حساسیت نشان دهند زمانی که میزان دود زیاد شود سیستم، هشدار آتش‌سوزی را فعال می‌کند و آژیر به صدا در می آید.

ممکن است در صورت آسیب های مالی و وقوع سرقت از محلی، شرکت بیمه در صورتی اقدام به تقبل هزینه کند که مال باخته ای که بلفرض مثال ساکن تهران یا هر جای دیگری است از دزدگیر اماکن در تهران استفاده کرده باشد.

استفاده از این دزدگیر ها آنقدر اهمیت و مزایا دارد که خیلی از افراد در همان ابتدای کار خود اقدام به نصب آن می کنند.

قیمت دزدگیر اماکن در تهران

هزینه خرید دزدگیر اماکن به عواملی مثل نوع آن، تعداد سنسور موجود در آن و… بستگی دارد.

دزدگیر اماکن انواع مختلفی داشته است. یکی از انواع آن فقط از طریق صدا هشدار می‌دهند و برخی پس از اعلام هشدار با صاحب ملک و یا پلیس تماس برقرار می‌کنند. که این نوع بیشتر در مواردی به کار می رود که شخص در مکان حضور ندارد که قطعاً هزینه بیشتری باید برای تهیه آن پرداخت کرد.

بهترین نوع آن، دزدگیری است که چندین سنسور متفاوت دارد و به شکل های مختلفی محدوده خود را پوشش می دهد.

انواع دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن سخنگو

این نوع از دزدگیر علاوه بر آژیر قابلیت ضبط صدا و ارسال پیام و برقراری تماس با شماره ای که از پیش اعلام شده را دارد.

دزدگیر اماکن سیم کارتی

این نوع علاوه‌بر آژیر صدای که دارند برای برقراری تماس همانطور که از نامش پیداست از سیم‌کارت استفاده می‌کند.

دزدگیر اماکن بیسیم

ارتباط از طریق وایرلس و بدون سیمکارت است در صورت جابجایی در تهران، به راحتی میتوان این نوع از دزدگیر خانه در تهران را دوباره نصب و راه اندازی کرد.

تاریخچه دزدگیر اماکن:

دزدگیر اماکن در ابتدا ساختار ساده‌ای داشته که توسط تیلدسلی مخترع انگلیسی ساخته شده در واقع تاریخچه دزدگیر اماکن به بیش از ۱۶۰ سال قبل بر می گردد که بعد از اولین اختراع و تحولش که در طول این سالیان داشته، امروزه به این شکل که مورد استفاده ما است رسید.

گسترش اینترنت، شبکه های اطلاع رسانی و تکنولوژی از عوامل پیشرفت و توسعه در زمینه دزدگیر های اماکن عمومی بودند.

اجزا تشکیل دهنده دزدگیر اماکن

صفحه کلید

اغلب بر روی دیوار نصب شده و برای اعمال رمز جهت روشن و خاموش کردن دزدگیر به کار می‌رود.

پنل مرکزی

در واقع همان دزدگیر اصلی است و سیستم امنیتی می باشد.

سنسورها

یا همان حسگر ها می توانند کنترل درب های ورود و خروج را داشته و حساسیت زیادی نسبت به نور صدا لرزش و… که انواع متفاوتی دارند.

چشمی دزدگیر

حرکت ها را کنترل می کند و حساسیت بالایی داشته.

تلفن کننده

با توجه به توضیحاتی که در بالا ارائه کردی این بخش همان نقش گوشی تلفن همراه را داشته و در صورت وجود تهدید ارتباط برقرار می‌کند.

بلندگو

یا به اصطلاح همان آژیر که در مواقع حساس به صدا درآمده و اطرافیان را آگاه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *